THE HUNGARIAN TIMES
szerda Magyarország Budapest
A folyószámlákra és a lakástakarékokra is vonatkozik a kormány új extraadója



A kormány július elsejétől a természetes személyek kamatjövedelmét 13 százalék szociális hozzájárulási adóval is megterheli. Vagyis az eddig kamatadó néven ismert 15 százalékos adó mellé egy újabb adónem kerül bevezetésre. Így a teljes adóteher már 28 százalékra hízik. A témával kapcsolatban számos tévhit kering, melyet a Bankmonitor szakértői igyekeznek most tisztázni.

Július elsejétől a lakossági kamatjövedelmeket 13 százalék szociális hozzájárulási adó (szocho) is terhelni fogja. Ezzel összességében már 28 százalékra emelkedik a nyereségek adóterhe. Fontos, hogy kizárólag a június 30-át követően lekötött betétekre, vásárolt értékpapírokra, illetve megkötött biztosításokra lesz érvényes az új adó. Vagyis érdemes lehet sietni a befektetési döntések meghozatalával.

Arról sem feledkezhetünk meg, hogy egyes megtakarításokra nem lesz érvényes az új adó. Például az szja-mentes állampapírokra, az ingatlanalapokra, illetve az szja-mentes biztosításokra sem kell megfizetni az új szociális hozzájárulási adót.

A helyzet tehát egyáltalán nem egyszerű, éppen ezért számos kérdés, tévhit kering az új adóval kapcsolatban, a Bankmonitor szakértői ezekből szedtek össze egy csokorra valót.


1. tévhit - A folyószámla egyenleg után meg kell fizetni az új adót

A lekötött és látra szóló betétek után a kamatadó mellett a jövőben meg kell fizetni a szochót. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a számlára érkező jóváírások összegéből vonnák le az adót. Az adó a kamatnyereséget terheli, vagyis a számlán tartott pénzünkkel elért kamatot, nyereséget terhelik meg a jövőben az új adóval.

Jelenleg a legtöbb bankszámla látra szóló kamata igen alacsony, vagyis ebből a szempontból a rendelet hatása nem jelentős. Van azonban néhány olyan takarékszámla, amelynek a kamata 8-9 százalék körül mozog. Ezen konstrukcióknál az új adónem hatása már érezhető lesz.


2. tévhit - A takarékszámla megnyitásának dátuma számít az adó szempontjából

Alapvetően kijelenthetjük, hogy az új szocho a 2023. június 30-át követően vásárolt értékpapírokra, lekötött betétekre érvényes. Viszont a látra szóló betétek esetében nem a számlanyitás dátuma lényeges.

A lekötés nélkül kamatozó összegek esetében június 30-áig nem kell szociális hozzájárulási adót fizetni, az azt követően keletkező kamatok után azonban már rendezni kell az új 13 százalékos adót is.


3. tévhit - A kriptoeszközökre nem kell adót fizetni

A kripto jelenleg egy igen népszerű befektetési forma, elég csak a Bitcoinra gondolnunk. Jó hír az ilyen megtakarításban gondolkodók számára, hogy az új szociális hozzájárulási adó nem lesz érvényes a kérdéses befektetésekre.

Ez azonban nem azt jelenti, hogy a Bitcoin teljesen adómentes, az szja törvény alapján 15 százalék személyi jövedelemadót kell fizetni a kriptoeszközökön elért nyereség után is.


4. tévhit - Csak az állampapírok mentesülnek az új adó alól

Az kétségtelen tény, hogy az állampapírok adómentesek maradnak, vagyis a 15 százalék kamatadó mellett a szochót sem kell megfizetni utánuk. Maradnak azonban más befektetési formák is, amelyek után az új adónemet nem kell megfizetni.

Ilyen például az ingatlanalap, melyeknél a szintén mentesülhetünk az új szociális hozzájárulási adó rendezése alól. De például a lakástakarék, a már említett kriptoeszközök, valamint bizonyos esetben a biztosítások is szocho mentesek lehetnek.


5. tévhit - A biztosítások mindenképp adókötelesek

A megtakarítási célú biztosítások kamatjövedelmére is érvényes a szocho abban az esetben, ha a szerződést 2023. június 30-át követően kötötték meg. Nem szabad azonban megfeledkezni, hogy a unit linked biztosítások bizonyos esetekben kamatadómentesek, márpedig ezen esetekben a szochót sem szükséges megfizetnünk

Az egyszeri díjas biztosítások esetében a szerződés ötödik évét követően a megtakarítás adómentes, ezért se szocho, se szja fizetési kötelezettségünk nem lesz. Ha a biztosító kifizetése a 3. és 5. év között történik meg, akkor 6,5 százalék szociális hozzájárulási adó és 7,5 százalék szja fizetési kötelezettségünk keletkezik. Amennyiben a 3. évet megelőzően történik a kifizetés, akkor 28 százalék adót (13 százalék szocho és 15 százalék szja) kell fizetnünk.

A rendszeres díjas biztosítások esetében a szerződés tizedik évét követően a megtakarítás adómentes, se szocho, se szja fizetési kötelezettségünk nem lesz. Ha a biztosító kifizetése a 6. és 10. éve között történik meg, akkor 6,5 százalék szociális hozzájárulási adó és 7,5 százalék szja fizetési kötelezettségünk keletkezik. Amennyiben pedig a 6. évet megelőzően történik a kifizetés, akkor 28 százalék adót (13 százalék szocho és 15 százalék szja) kell fizetnünk. A fentiek alapján kijelenthető, hogy egy jól használt, időben kötött biztosítás tehát teljes adómentességet biztosíthat!


6. tévhit - Ha a TBSZ kamatadó köteles, akkor szochót is fizetnünk kell

A Tartós Befektetési Számla egy a hosszútávú öngondoskodást biztosító megtakarítási formák közül. A hosszú befektetési időért cserébe pedig adóelőnyben részesülhetünk.

Ha 5 évig megtartjuk a befektetésünket, számlánkat, akkor nem kell kamatadót fizetnünk, ha pedig a 3. és 5. év között vennénk ki a pénzünket, akkor a nyereségre 10 százalék adót vetnek ki. Amennyiben az első 3 évben kivesszük az összeget, akkor a normál 15 százalék kamatadót kell rendeznünk.

Viszont a nyereség egyik esetben sem minősülne az szja törvény alapján kamatjövedelemnek, vagyis szociális hozzájárulási adót nem kellene fizetnünk akkor sem, ha a teljes 15 százalékos kamatadó sújtaná a megtakarításunkat.

Ez alapján a TBSZ számla ideális megoldásnak tűnhet az új adó elkerülésére!


7. tévhit - Minden megtakarítást érdemes TBSZ számlára áthelyezni

Ez nagyrészt egy igaz állítás, hiszen a TBSZ számlákon lévő megtakarításunk a vásárlás időpontjától függetlenül szocho mentes lesz. Viszont a TBSZ konstrukció egyik tulajdonsága, hogy az adó alapját - nagyon leegyszerűsítve - úgy határozza meg teljes megszüntetés esetén, hogy a befizetett pénz és a kivétel összege közötti különbséget tekinti nyereségnek. Ezután kell a bent töltött idő alapján adót fizetni. Ez akkor is igaz lesz, ha az adott termék egyébként alapból adómentes lenne, vagyis TBSZ-re vásárolt állampapír után keletkezhet szja fizetési kötelezettségünk, ha nem várjuk ki a megfelelő időt.


8. tévhit - A lakástakarékok után is fizetni kell az új adót

Ezt már korábban is érintettük, az adó nem érinti az összes megtakarítást, például az LTP-szerződéseinkre sem terjed ki. Az Szja-törvény alapján ugyanis a lakástakarékokhoz kapcsolódó betéti kamatok és támogatások adómentesek, ezért se kamatadót, se szochót nem kell fizetni az itt elért hozamok után.


9. tévhit - A szociális hozzájárulási adónak van felső korlátja

Ez önmagában nem tévhit, a szochónak valóban van egy felső korlátja. A minimálbér 24-szereséig kell a jövedelmünk után szochót fizetnünk.

Viszont ezt a felső korlátot nem alkalmazzák a kamatjövedelmek esetében. Vagyis a most bevezetett adó esetében nem lesz felső korlát, egy lekötött betétnél például a lekötött összegtől, a kamatnyereség nagyságától függetlenül a teljes profitot terhelni fogja az új, 13 százalékos adó.


10. tévhit - A 24 százalékos inflációt meghaladja a 28 százalékos adó, akkor most kevesebb pénzem lesz?

Itt azért van egy félreértés, a 15 + 13 százalék (összesen 28 százalék) adó a nyereséget terheli, az infláció pedig az egész tőkénk értékét erodálja. Ezért, ha 1 millió forintot otthon tartottunk egy évig, akkor a vásárlóereje 24 százalékkal csökkent a KSH áprilisi inflációs adata alapján, vagyis a vásárlóértéke 806 ezer forint lenne. Amennyiben ezt az összeget befektettük 10 százalékos kamat mellett, akkor ezután bruttó 100 ezer forint kamatot kaptunk, amiből a 28 ezer forint adó levonása után végül 1 072 000 forintunk marad, ennek vásárlóereje pedig körülbelül 864 ezer forint.

Vagyis a befektetéssel még mindig jobb helyzetben vagyunk, mintha otthon tartanánk a pénzünket. Ez egy komoly üzenet azok számára, akik az új adó miatt kivennék a pénzüket a bankból, mindenféle befektetési formából. Más kérdés, hogy az új adó miatt bizony még jobban meg kell választani, hogy mibe is fektessük a megtakarításainkat.
Ezt olvassa mindenki:
Itt az új rendelet a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva megváltozik a szerződéses szabadság 
Váratlan kritikát kapott Orbán Viktor: elszigetelt ország, bedőlt költségvetés, ez 14 év mérlege 
Olvasói levél: Megjött a nyugdíjam, utolsó héten már egy fagyira sem tudnám meghívni az unokáimat 
Závecz: 20 százalékon áll a Tisza Párt a teljes népességben, 500 ezer szavazóra van a Fidesztől 
Nagyot lépett a Tisza Párt: az államot maffiaszervezet irányítja, de itt a Digitális Gyóntatószék 
Hatalmas veszteség után fizetett magának 954 milliós osztalékot Szentkirályi Alexandra férje 
Nagyot lép a közmédia: meserádiót indít gyermekeknek 
Orbán mester terve: itt az új államtitkárság, jönnek a támogatások, hitelprogramok 
Korrupció a halottasházban: a kenőpénz ott sem tabu 
Majka: „A TV2-nél történt egy-két dolog” 
Kibukott a kormány terve - milliárdos akkumulátorhulladék-feldolgozó beruházások jöhetnek 
Érdekes: Tiborcz új lakcíme az az ingatlan ahol Orbán korábban szűk körű tanácskozást tartott 
Balog Zoltán egyházon belüli hadjárata többek életét megkeseríti 
Először csak 1-2 filippínót kellett betanítanunk, pár hét múlva már újabb 5-10 embert, végül 30-40-et 
Orbán: a magyar emberek tudják, hogy a kormányra mindig lehet számítani 
Magyar Péter: a TISZA-kormány nem fog szabadon bocsátani kétezer embercsempészt 
Gyurcsány Magyar Péternek: Ha lenne még párbaj, kihívnám és ellátnám a baját 
Tisza Párt: balkáni állapotokkal kell megküzdenie a betegnek 
Megindultak a magyarok: megduplázódott az Ausztriában élő magyarok száma 
Magyar Péter: milyen balesetnek kell történnie.....? 
Tisza Párt: Gulyás Gergely azt hazudja, hogy Magyar Péter manipulálja a felvételeit 
Nyomozási hibák miatt enyhébb büntetést kaphatnak a Schadl-ügy vádlottjai 
Elemzők: családonként átlagosan 1 millió forinttal nőtt a magyarországi háztartások vagyona 
Versenypálya-tulajdonos lesz Finnországban Szijjártó testvére 
Keményen megsarcolják az autósokat - Drágulnak az autópálya-matricák 
A Greenpeace akkumulátorgyártáshoz használt magzatkárosító oldószert talált a szennyvízben 
Rogán Antal Magyar Péter fotóját mutogatva beszélt az ország legnagyobb veszélyéről 
Mészáros Lőrinc: Ezt kikérem magamnak 
Zsíros megbízást kapott Schmidt Mária cége - 
Polt Péter bejelentette: öt önkormányzathoz törtek be augusztusban 
Orbán Viktor édesapja 900 millió forinttal gyarapodhatott egyetlen év alatt 
Magyar Péter húsz évre visszamenőleges vagyonosodási vizsgálatot vezetne be minden politikusnál és családtagjaiknál 
Ugrás a lap tetejére
Hasznos információk
2018-2024. Minden jog fenntartva - ThehungarianTimes
THE TIMES
szerda Magyarország Budapest
 
A folyószámlákra és a lakástakarékokra is vonatkozik a kormány új extraadója



A kormány július elsejétől a természetes személyek kamatjövedelmét 13 százalék szociális hozzájárulási adóval is megterheli. Vagyis az eddig kamatadó néven ismert 15 százalékos adó mellé egy újabb adónem kerül bevezetésre. Így a teljes adóteher már 28 százalékra hízik. A témával kapcsolatban számos tévhit kering, melyet a Bankmonitor szakértői igyekeznek most tisztázni.

Július elsejétől a lakossági kamatjövedelmeket 13 százalék szociális hozzájárulási adó (szocho) is terhelni fogja. Ezzel összességében már 28 százalékra emelkedik a nyereségek adóterhe. Fontos, hogy kizárólag a június 30-át követően lekötött betétekre, vásárolt értékpapírokra, illetve megkötött biztosításokra lesz érvényes az új adó. Vagyis érdemes lehet sietni a befektetési döntések meghozatalával.

Arról sem feledkezhetünk meg, hogy egyes megtakarításokra nem lesz érvényes az új adó. Például az szja-mentes állampapírokra, az ingatlanalapokra, illetve az szja-mentes biztosításokra sem kell megfizetni az új szociális hozzájárulási adót.

A helyzet tehát egyáltalán nem egyszerű, éppen ezért számos kérdés, tévhit kering az új adóval kapcsolatban, a Bankmonitor szakértői ezekből szedtek össze egy csokorra valót.


1. tévhit - A folyószámla egyenleg után meg kell fizetni az új adót

A lekötött és látra szóló betétek után a kamatadó mellett a jövőben meg kell fizetni a szochót. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a számlára érkező jóváírások összegéből vonnák le az adót. Az adó a kamatnyereséget terheli, vagyis a számlán tartott pénzünkkel elért kamatot, nyereséget terhelik meg a jövőben az új adóval.

Jelenleg a legtöbb bankszámla látra szóló kamata igen alacsony, vagyis ebből a szempontból a rendelet hatása nem jelentős. Van azonban néhány olyan takarékszámla, amelynek a kamata 8-9 százalék körül mozog. Ezen konstrukcióknál az új adónem hatása már érezhető lesz.


2. tévhit - A takarékszámla megnyitásának dátuma számít az adó szempontjából

Alapvetően kijelenthetjük, hogy az új szocho a 2023. június 30-át követően vásárolt értékpapírokra, lekötött betétekre érvényes. Viszont a látra szóló betétek esetében nem a számlanyitás dátuma lényeges.

A lekötés nélkül kamatozó összegek esetében június 30-áig nem kell szociális hozzájárulási adót fizetni, az azt követően keletkező kamatok után azonban már rendezni kell az új 13 százalékos adót is.


3. tévhit - A kriptoeszközökre nem kell adót fizetni

A kripto jelenleg egy igen népszerű befektetési forma, elég csak a Bitcoinra gondolnunk. Jó hír az ilyen megtakarításban gondolkodók számára, hogy az új szociális hozzájárulási adó nem lesz érvényes a kérdéses befektetésekre.

Ez azonban nem azt jelenti, hogy a Bitcoin teljesen adómentes, az szja törvény alapján 15 százalék személyi jövedelemadót kell fizetni a kriptoeszközökön elért nyereség után is.


4. tévhit - Csak az állampapírok mentesülnek az új adó alól

Az kétségtelen tény, hogy az állampapírok adómentesek maradnak, vagyis a 15 százalék kamatadó mellett a szochót sem kell megfizetni utánuk. Maradnak azonban más befektetési formák is, amelyek után az új adónemet nem kell megfizetni.

Ilyen például az ingatlanalap, melyeknél a szintén mentesülhetünk az új szociális hozzájárulási adó rendezése alól. De például a lakástakarék, a már említett kriptoeszközök, valamint bizonyos esetben a biztosítások is szocho mentesek lehetnek.


5. tévhit - A biztosítások mindenképp adókötelesek

A megtakarítási célú biztosítások kamatjövedelmére is érvényes a szocho abban az esetben, ha a szerződést 2023. június 30-át követően kötötték meg. Nem szabad azonban megfeledkezni, hogy a unit linked biztosítások bizonyos esetekben kamatadómentesek, márpedig ezen esetekben a szochót sem szükséges megfizetnünk

Az egyszeri díjas biztosítások esetében a szerződés ötödik évét követően a megtakarítás adómentes, ezért se szocho, se szja fizetési kötelezettségünk nem lesz. Ha a biztosító kifizetése a 3. és 5. év között történik meg, akkor 6,5 százalék szociális hozzájárulási adó és 7,5 százalék szja fizetési kötelezettségünk keletkezik. Amennyiben a 3. évet megelőzően történik a kifizetés, akkor 28 százalék adót (13 százalék szocho és 15 százalék szja) kell fizetnünk.

A rendszeres díjas biztosítások esetében a szerződés tizedik évét követően a megtakarítás adómentes, se szocho, se szja fizetési kötelezettségünk nem lesz. Ha a biztosító kifizetése a 6. és 10. éve között történik meg, akkor 6,5 százalék szociális hozzájárulási adó és 7,5 százalék szja fizetési kötelezettségünk keletkezik. Amennyiben pedig a 6. évet megelőzően történik a kifizetés, akkor 28 százalék adót (13 százalék szocho és 15 százalék szja) kell fizetnünk. A fentiek alapján kijelenthető, hogy egy jól használt, időben kötött biztosítás tehát teljes adómentességet biztosíthat!


6. tévhit - Ha a TBSZ kamatadó köteles, akkor szochót is fizetnünk kell

A Tartós Befektetési Számla egy a hosszútávú öngondoskodást biztosító megtakarítási formák közül. A hosszú befektetési időért cserébe pedig adóelőnyben részesülhetünk.

Ha 5 évig megtartjuk a befektetésünket, számlánkat, akkor nem kell kamatadót fizetnünk, ha pedig a 3. és 5. év között vennénk ki a pénzünket, akkor a nyereségre 10 százalék adót vetnek ki. Amennyiben az első 3 évben kivesszük az összeget, akkor a normál 15 százalék kamatadót kell rendeznünk.

Viszont a nyereség egyik esetben sem minősülne az szja törvény alapján kamatjövedelemnek, vagyis szociális hozzájárulási adót nem kellene fizetnünk akkor sem, ha a teljes 15 százalékos kamatadó sújtaná a megtakarításunkat.

Ez alapján a TBSZ számla ideális megoldásnak tűnhet az új adó elkerülésére!


7. tévhit - Minden megtakarítást érdemes TBSZ számlára áthelyezni

Ez nagyrészt egy igaz állítás, hiszen a TBSZ számlákon lévő megtakarításunk a vásárlás időpontjától függetlenül szocho mentes lesz. Viszont a TBSZ konstrukció egyik tulajdonsága, hogy az adó alapját - nagyon leegyszerűsítve - úgy határozza meg teljes megszüntetés esetén, hogy a befizetett pénz és a kivétel összege közötti különbséget tekinti nyereségnek. Ezután kell a bent töltött idő alapján adót fizetni. Ez akkor is igaz lesz, ha az adott termék egyébként alapból adómentes lenne, vagyis TBSZ-re vásárolt állampapír után keletkezhet szja fizetési kötelezettségünk, ha nem várjuk ki a megfelelő időt.


8. tévhit - A lakástakarékok után is fizetni kell az új adót

Ezt már korábban is érintettük, az adó nem érinti az összes megtakarítást, például az LTP-szerződéseinkre sem terjed ki. Az Szja-törvény alapján ugyanis a lakástakarékokhoz kapcsolódó betéti kamatok és támogatások adómentesek, ezért se kamatadót, se szochót nem kell fizetni az itt elért hozamok után.


9. tévhit - A szociális hozzájárulási adónak van felső korlátja

Ez önmagában nem tévhit, a szochónak valóban van egy felső korlátja. A minimálbér 24-szereséig kell a jövedelmünk után szochót fizetnünk.

Viszont ezt a felső korlátot nem alkalmazzák a kamatjövedelmek esetében. Vagyis a most bevezetett adó esetében nem lesz felső korlát, egy lekötött betétnél például a lekötött összegtől, a kamatnyereség nagyságától függetlenül a teljes profitot terhelni fogja az új, 13 százalékos adó.


10. tévhit - A 24 százalékos inflációt meghaladja a 28 százalékos adó, akkor most kevesebb pénzem lesz?

Itt azért van egy félreértés, a 15 + 13 százalék (összesen 28 százalék) adó a nyereséget terheli, az infláció pedig az egész tőkénk értékét erodálja. Ezért, ha 1 millió forintot otthon tartottunk egy évig, akkor a vásárlóereje 24 százalékkal csökkent a KSH áprilisi inflációs adata alapján, vagyis a vásárlóértéke 806 ezer forint lenne. Amennyiben ezt az összeget befektettük 10 százalékos kamat mellett, akkor ezután bruttó 100 ezer forint kamatot kaptunk, amiből a 28 ezer forint adó levonása után végül 1 072 000 forintunk marad, ennek vásárlóereje pedig körülbelül 864 ezer forint.

Vagyis a befektetéssel még mindig jobb helyzetben vagyunk, mintha otthon tartanánk a pénzünket. Ez egy komoly üzenet azok számára, akik az új adó miatt kivennék a pénzüket a bankból, mindenféle befektetési formából. Más kérdés, hogy az új adó miatt bizony még jobban meg kell választani, hogy mibe is fektessük a megtakarításainkat.
Itt az új rendelet a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva megváltozik a szerződéses szabadság
Váratlan kritikát kapott Orbán Viktor: elszigetelt ország, bedőlt költségvetés, ez 14 év mérlege
Olvasói levél: Megjött a nyugdíjam, utolsó héten már egy fagyira sem tudnám meghívni az unokáimat
Závecz: 20 százalékon áll a Tisza Párt a teljes népességben, 500 ezer szavazóra van a Fidesztől
Nagyot lépett a Tisza Párt: az államot maffiaszervezet irányítja, de itt a Digitális Gyóntatószék
Hatalmas veszteség után fizetett magának 954 milliós osztalékot Szentkirályi Alexandra férje
Nagyot lép a közmédia: meserádiót indít gyermekeknek
Orbán mester terve: itt az új államtitkárság, jönnek a támogatások, hitelprogramok
Korrupció a halottasházban: a kenőpénz ott sem tabu
Majka: „A TV2-nél történt egy-két dolog”
Kibukott a kormány terve - milliárdos akkumulátorhulladék-feldolgozó beruházások jöhetnek
Érdekes: Tiborcz új lakcíme az az ingatlan ahol Orbán korábban szűk körű tanácskozást tartott
Balog Zoltán egyházon belüli hadjárata többek életét megkeseríti
Először csak 1-2 filippínót kellett betanítanunk, pár hét múlva már újabb 5-10 embert, végül 30-40-et
Orbán: a magyar emberek tudják, hogy a kormányra mindig lehet számítani
Magyar Péter: a TISZA-kormány nem fog szabadon bocsátani kétezer embercsempészt
Gyurcsány Magyar Péternek: Ha lenne még párbaj, kihívnám és ellátnám a baját
Tisza Párt: balkáni állapotokkal kell megküzdenie a betegnek
Megindultak a magyarok: megduplázódott az Ausztriában élő magyarok száma
Magyar Péter: milyen balesetnek kell történnie.....?
Tisza Párt: Gulyás Gergely azt hazudja, hogy Magyar Péter manipulálja a felvételeit
Nyomozási hibák miatt enyhébb büntetést kaphatnak a Schadl-ügy vádlottjai
Elemzők: családonként átlagosan 1 millió forinttal nőtt a magyarországi háztartások vagyona
Versenypálya-tulajdonos lesz Finnországban Szijjártó testvére
Keményen megsarcolják az autósokat - Drágulnak az autópálya-matricák
A Greenpeace akkumulátorgyártáshoz használt magzatkárosító oldószert talált a szennyvízben
Rogán Antal Magyar Péter fotóját mutogatva beszélt az ország legnagyobb veszélyéről
Mészáros Lőrinc: Ezt kikérem magamnak
Zsíros megbízást kapott Schmidt Mária cége -
Polt Péter bejelentette: öt önkormányzathoz törtek be augusztusban
Orbán Viktor édesapja 900 millió forinttal gyarapodhatott egyetlen év alatt
Magyar Péter húsz évre visszamenőleges vagyonosodási vizsgálatot vezetne be minden politikusnál és családtagjaiknál
Újabb kínai hitel jön? - Nagy Márton tárgyalásokat folytat kínai bankokkal
Teljhatalom: Rogán kirúgott egy magas rangú titkosszolgálati vezetőt
Jól fizet Deutsch Tamás mellékállása: havi 1,5 millió forint
Durva: egy lombkoronasétány és egy 1200 méteres futópálya is került a fideszes képviselő erdejébe
Felhívás! - Segíts a Tisza Pártnak dönteni!
Ilyen nincs: Schadl titkolja vagyontárgyainak hollétét amiket így nem tudnak lefoglalni
227 ezer külhoni gyerek és fiatal részesül idén támogatásban - bruttó 100 ezer Ft
260 millió forint támogatást kapott a Svábhegyi Református Egyházközség
Bajban a közmédia: milliárdos veszteség, zuhanó nézettség, pedig kapott 120 milliárdot
Üvegvisszaváltás: a Mohu szerint az emberek miatt nem működik gördülékenyen a rendszer
Több százezren sétálhatnak rezsicsapdába Magyarországon
Tiszta vizet öntött a pohárba Magyar Péter - 9 pontban szedte össze a terveket
Levideózták ahogy Mészáros felsétál a legújabb 10 milliárdos magángépére
Szépek az új verdák miniszter úr - Magyar Péter ismét megjelent Szijjártó posztjánál
Az infláció csökkent, de akkor miért érzünk még mindig drágulást a boltokban?
Megszólalt Novák Katalin a legújabb pozíciójáról: már nyoma sincs a bukásnak
Mészáros Lőrinc: A Jóisten sokat adott nekem, ebből megpróbálok jelentős mértékben visszaadni a rászorulóknak

Ugrás a lap tetejére
Hasznos információk
2018-2024. Minden jog fenntartva - ThehungarianTimes